Atteikuma tiesības

Atteikuma tiesības.

LR Ministru kabineta noteikumi Nr.207 "Noteikumi par distances līgumu " nosaka, ka pircējam ir tiesības atkāpties no līguma 14 kalendāro dienu laikā. Šo noteikumu mērķis ir aizsargāt patērētājus, kuriem veicot pirkumus nav iespējams izvēlēto preci vai pakalpojumu pārbaudīt un izvērtēt tā atbilstību patērētāja vēlmēm.

"Patērētāju tiesību aizsardzības likums" 12. panta 4. daļa nosaka, ka „Atteikuma nosūtīšana noteiktā termiņā izbeidz līgumu un atbrīvo patērētāju no jebkurām līgumsaistībām, izņemot izmaksas, kas saistītas ar preču vai lietas atdošanu atpakaļ ražotājam, pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam."

"Patērētāju tiesību aizsardzības likums" 12.panta 6. daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā" Preci var atgriezt tikai oriģinālā, nebojātā iepakojumā un pilnā komplektācijā. Interneta veikals www.susanapasaule.lv patur tiesības atteikt pircējam izmantot atteikuma tiesības, ja prece ir lietota un/vai bojāta (skrāpējumi un citi bojājumi), ja tā nav oriģinālajā iepakojumā vai preces iepakojums būtiski bojāts.

Prasījuma pieteikumu patērētājs sagatavo brīvā formā (A4 lapa). Patērētājs rakstiski iesniegtajā prasījuma pieteikumā norāda: prasījuma pieteikuma adresāta (pārdevēja vai pakalpojumu sniedzēja) nosaukumu, patērētāja (prasījuma pieteicēja) vārdu, uzvārdu un dzīvesvietas adresi, pirkuma datumu, maksājuma veids, preces nosaukumu , daudzumu vai vienību skaitu un identifikācijas pazīmes, kā arī pirkuma summu un konstatēto preces neatbilstību līguma noteikumiem.

Normatīvie akti.

LR Ministru kabineta noteikumi Nr.207 "Noteikumi par distances līgumu " http://www.likumi.lv/doc.php?id=62580

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS "Patērētāju tiesību aizsardzības likums"

http://www.likumi.lv/doc.php?id=23309

LR Ministru kabineta noteikumi Nr.631 "Kārtība, kādā piesakāms un izskatāms patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu "

http://www.likumi.lv/doc.php?id=141276

Informējam, ka gadījumos, kad patērētājs veic pirkumu interneta veikala birojā (pastāvīgā tirdzniecības vietā), tad patērētājam nav tiesības izmantot atteikuma tiesības tāpēc, ka pērkot preci veikala birojā klientam ir tiesības un visas iespējas iepazīties un pilnībā pārbaudīt izvēlēto preci pirms pirkuma veikšanas.

Pirkumam, kurš tika veikts interneta veikalā www.susanapasaule.lv neskaitas distances līgums, bet skaitās līgums, kurš noslēgts mazumtirdzniecības uzņēmuma (veikala) pastāvīgā atrašanas un tirdzniecības vietā.

Privātuma politika
Copyright © www.susanapasaule.lv 2021
Pirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Octa, KuponiPirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Octa, Kuponi
Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas